562
1542262

Martin Åberg

(Sverige, 1888-1946)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 680 - 3 580 EUR
2 830 - 3 780 USD
Klubbat pris
38 000 SEK
För konditionsrapport kontakta specialist
Lena Rydén
Stockholm
Lena Rydén
Chef konst, specialist modern och klassisk konst
+46 (0)707 78 35 71
Martin Åberg
(Sverige, 1888-1946)

"Den gamla staden, Mentone"

Signerad Martin Åberg och daterad -25. Olja på duk lagd på pannå 65 x 56,5 cm. A tergo daterad 1926 och märkt MÅ reg. 275.

Proveniens

Stockholms Auktionsverk, 17 november 2021.
Privatsamling.