Möbler

I Bukowskis möbelsortiment ryms bord, stolar, salongsmöbler, byråar, soffor och mycket mer. Här erbjuds möbler från alla olika tidsepoker och från flera av de mest framstående formgivarna så som Lars Nordin, Jonas Hultsten, Johan Åkerblad, Nils Meunier, Hans J Wegner, Børge Mogensen, Josef Frank, Carl Malmsten och Arne Jacobsen. Samlingsnamnet... Läs mer

367 föremål
Speglar, ett par, barockstil, 1900-tal.
55m 4s
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Alberto Meda, kontorsstol, "Physix", Vitra.
1 tim 9m
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Sideboard, England, sent 1800-tal.
1 tim 16m
Aktuellt bud
2 600 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Dusty Deco, soffa, "DD Frame", samtida.
2 tim 16m
Aktuellt bud
20 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
GamFratesi, stolar, 4 st, "Beetle", Gubi.
2 tim 21m
Aktuellt bud
9 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Taburett, sent 1700-tal. Gustaviansk.
2 tim 38m
Aktuellt bud
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skåp, allmoge, 1800-tal.
2 tim 43m
Skåp, allmoge, 1800-tal.
Aktuellt bud
400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vitrinskåp, sent 1800-tal.
3 tim 11m
Vitrinskåp, sent 1800-tal.
Aktuellt bud
2 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Schäslong, 1800-talets andra hälft.
3 tim 25m
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Cassone, 1700/1800-tal.
3 tim 41m
Cassone, 1700/1800-tal.
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Skrivbord, jugendstil, 1900-talets mitt.
3 tim 47m
Aktuellt bud
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Spegel 1930/40-tal.
4 tim 7m
Spegel 1930/40-tal.
Aktuellt bud
1 950 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Stolar fyra st Thonet 1900-talets början.
4 tim 19m
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sideboard/skåp, omkring år 1900.
4 tim 47m
Aktuellt bud
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fåtölj, "Julia", Folkhemmet.
4 tim 57m
Fåtölj, "Julia", Folkhemmet.
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fotpall, Eilersen samtida.
5 tim 55m
Fotpall, Eilersen samtida.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Schatull, 1800-tal.
6 tim 43m
Schatull, 1800-tal.
Aktuellt bud
700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Piedestaler, ett par, 1900-talets andra hälft.
8 tim 21m
Aktuellt bud
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taburett, gustaviansk stil, 1800-tal.
8 tim 25m
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fåtölj, 1900-talets första hälft.
8 tim 27m
Aktuellt bud
2 250 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bokhylla, funkis, 1930-tal.
8 tim 43m
Bokhylla, funkis, 1930-tal.
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Lådfack, tidigt 1900-tal.
8 tim 49m
Lådfack, tidigt 1900-tal.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Folke Ohlsson, soffa, Dux, 1900-talets mitt.
8 tim 55m
Aktuellt bud
4 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Serveringsvagn, 1900-talets andra hälft.
8 tim 59m
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Hängskåp, allmoge, 1700-tal.
1d
Hängskåp, allmoge, 1700-tal.
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Poul Hundevad, matbord, Danmark, 1960-tal.
1d
Aktuellt bud
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Helgonbildskåp/bordsvitrin, syneuropa, 1700-tal.
1d
Aktuellt bud
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Golvlampa med bord, 1950-tal.
1d 2 tim
Golvlampa med bord, 1950-tal.
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Kista, barock, Tyskland, 1700-tal.
1d 2 tim
Aktuellt bud
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Byrå, Fröseke, 1960-70-tal.
1d 2 tim
Byrå, Fröseke, 1960-70-tal.
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Spegel, empire, 1800-talets första hälft.
1d 2 tim
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordspegel, Swedish Modern, 1940-tal.
1d 3 tim
Aktuellt bud
7 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Stol, "Snooze", Blå Station.
1d 3 tim
Stol, "Snooze", Blå Station.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Väggbord, gustaviansk stil, omkring år 1900.
1d 3 tim
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Carl Malmsten, skåp, ” Herrgården”.
1d 4 tim
Aktuellt bud
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
1d 4 tim
Aktuellt bud
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vitrinskåp, ett par, omkring år 1900.
1d 4 tim
Aktuellt bud
12 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Giuseppe Bavuso, bord, "Flat", Rimadesio.
1d 5 tim
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK