Klaffbord, empirstil, från omkring år 1900.

Bord med klaffar fanerat med mahogny. Tassfötter av mässing. hylla och två lådor. Längd 164 (97), bredd 59, höjd 71 cm.

Slitage. Skador.

Utropspris
1 500 SEK
Auktionen är avslutad.