Skulpterad penselvas och båt, bambu. Kina, tidigt 1900-tal.

Vasen, skultperad dekor av pagod i bergigt landskap omgivet av tallar med figurstaffage. Höjd 17 cm.
Skultperad, Längd 33 cm. Höjd 15 cm.

Slitage, torksprickor, nagg.

Utropspris
2 500 SEK
Auktionen är avslutad.