Takkrona, jugend, 1900-talets början.

Stomme av mässing, med gjutna detaljer av rosor och bladverk. Reflektoryta av spegel samt behängd med runda fasetterade prismor. 7 ljuspunkter. Diameter 59 cm, höjd 30 cm.

Åldersrelaterat slitage. Lagning. Ej funktionstestad.

Klubbat pris
500
E
U
R
5 715
S
E
K
527
USD
Utropspris
500 EUR
Auktionen är avslutad.
Acceptpriset är uppnått
Budhistorik (14 bud)
6
A
14 maj 20:41
500 EUR
5
14 maj 20:41
480 EUR
6
A
14 maj 20:40
460 EUR
5
14 maj 20:40
440 EUR
6
A
14 maj 20:39
420 EUR
5
14 maj 20:39
400 EUR
6
A
14 maj 20:39
380 EUR
5
14 maj 20:39
360 EUR
6
14 maj 20:38
340 EUR
5
14 maj 17:16
320 EUR
4
13 maj 18:22
300 EUR
3
9 maj 21:36
100 EUR
2
9 maj 20:31
70 EUR
1
8 maj 13:26
50 EUR
Alla tider är i CEST
Kontakt
Mikael Nygård
Helsingfors
Mikael Nygård
Värderare

Kundservice

Sverige
Telefontid: måndag – fredag 9–13
+46 8-614 08 00

Finland
+358-9-668 91 10

Kundservice